Borelioza może zabijać

zrzut z ekranu posta z Linkedin - po lewej stronie zdjęcie uśmiechniętej dziewczyny w letnim stroju i kapelusiku, siedzącej na jachcie na tle spokojnego, słonecznego jeziora i przytulającej pieska przypominającego buldożka, po lewej fragment wpisu ojca dziewczyny, Alaina Champagne

Borelioza może zabijać

Borelioza może zabijać, również dlatego, że wpływając na zdrowie psychiczne chorego, prowadzi do samobójstwa. Ojciec ofiary tej choroby stara się zwiększyć świadomość boreliozy.

Ojciec Amélie Champagne, 22-latki, która zabiła się po kilku latach walki z boreliozą, próbuje sprawić, by choć trochę dobra wynikło z tego zdarzenia. Nagłaśniając historię córki, stara się zwiększyć świadomość boreliozy.
 
Amélie zabiła się, gdy choroba opanowała nie tylko jej ciało, ale i – jak pisze ojciec – mózg. Rodzina młodej kobiety latami próbowała znaleźć diagnozę dla jej coraz dziwniejszych objawów, a potem leczenie. Choroba, mimo, że ostatecznie znaleziono diagnozę i w końcu podjęto leczenie, nie została zatrzymana. Objawy postępowały. Amélie popełniła samobójstwo.
 
Źródło informacji to wpis ojca Amélie w serwisie LinkedIn, nie jest to źródło naukowe. Niemniej ów wpis stanowi świadectwo niepokojącego objawu boreliozy – zaburzeń zdrowia psychicznego, które nawet może prowadzić do samobójstwa. Borelioza może być chorobą śmiertelną, nieleczona odpowiednio może zabijać.
 
 
Link do publikacji / LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Verified by MonsterInsights