Wirus Powassan może być śmiertelny

Grafika przedstawiająca mózg narysowany cienką fioletową kreską na czarnym jednolitym tle

Wirus Powassan może być śmiertelny

Wirus Powassan jest przenoszony przez kleszcze. Wywołuje chorobę, której objawami mogą być bóle głowy, wymioty, osłabienie, splątanie (takie jak w demencji), drgawki i utrata pamięci.

Wirus Powassan może być śmiertelny. Wypadki śmiertelne to ok. 25 przypadków zgłaszanych w Stanach Zjednoczonych każdego roku. W stanie Maine (w którym jest ogromna wykrywalność boreliozy) tylko 14 przypadków od 2010 roku.

Wirus Powassan jest przenoszony przez kleszcze. Wywołuje chorobę, której objawami mogą być bóle głowy, wymioty, osłabienie, splątanie (takie jak w demencji), drgawki i utrata pamięci. Mogą wystąpić poważniejsze problemy neurologiczne, w tym zakażenie mózgu i błon wokół mózgu i kręgosłupa. Gdy jest ciężka, infekcja może spowodować poronienie. Wirus może powodować śmierć. W zależności od przebiegu zakażenia zgon może nastąpić w wyniku szybko rozwijającej się infekcji lub powoli pozbawiać zdrowia, sprawności, w tym sprawności umysłu.

W linku znaleźć można informację o jednym ze śmiertelnych przypadków zakażenia wirusem Powassan (info z kwietnia 2022).O śmierci pacjenta, który w wyniku zakażenia cierpiał na zapalenie mózgu poinformował rzecznik CDC stanu Maine.

 

bangordailynews.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *