O redaktorce strony

Nazywam się Agnieszka Wesołowska, jestem pisarką i dziennikarką.

W 2018, starając się rozpaczliwie ratować syna z coraz dziwniejszej choroby, która okazała się zespołem chorób odkleszczowych, założyłam stronę Pani Syn Udaje na FB i przez cztery lata prawie co dnia wrzucałam na fan page na FB artykulik oparty na publikacjach naukowych o chorobach odkleszczowych i pokrewnych.

Wiele osób kojarzy nazwę „borelioza” (czyli Lyme), ale niewiele osób wie, co to tak naprawdę jest. Ja też nie wiedziałam. Żeby się dowiedzieć, wyszłam poza fora internetowe, grupy fejsbukowe i sięgnęłam do literatury naukowej.

Kim jestem?

Z zawodu wykonywanego jestem dziennikarką i całkiem spora grupa osób może kojarzyć moje pisanie m.in. z ZaufanaTrzeciaStrona lub z mojego własnego cybermedium.pl. Pisałam też dla przedpotopowych nośników papierowych, a potem m.in. dla Onetu, Focusa i Igimag. Zdarzyło mi się też pisać scenariusze filmowe, a także dwukrotnie wydać książkę „Buty Mojego Męża”.

Do 7 czerwca 2024 co dnia w dni powszednie pisałam na fan page’u na FB o:

  • boreliozie
  • bartonellozie
  • babeszjozie (również babeszjozie ludzkiej)
  • innych chorobach odkleszczowych bakteryjnych i wirusowych
  • kleszczach i innych wektorach, przenoszących różne „ciche” choroby
  • walczę z fejkami i dezinformacją, nie tylko tymi związanymi z kleszczami
  • podaję rzetelne źródła moich wiadomości.

Przez ten cały czas nie monetyzowałam swojej działalności. Nie współpracowałam, nie współpracowałam i dalej nie zamierzam współpracować z żadnym komercyjnym ani publicznym podmiotem.

Nie narażam moich czytelników na reklamy.

Jeśli korzystałamm z informacji naukowca lub fachowca w swojej dziedzinie, to dla zaprezentowania jego metod i poglądów a nie promocji.

Nie propaguję pseudonauki. Jestem całkowicie przeciw rozpowszechnianiu teorii spiskowych.

Kontakt ze mną przez FB