Współczesne szybkie testy na boreliozę bezwartościowe?

Ręce w niebieskich rękawiczka laboratoryjnych trzymają probówki z krwią nad stołem ze stojakiem z większą ilośćią probówek.

Współczesne szybkie testy na boreliozę bezwartościowe?

Rynek oczekuje możliwości szybkiego testowania różnych chorób, w tym boreliozy. W obrocie znajdują się szybkie testy na boreliozę. Czy są bezwartościowe?

W USA podano do sądu kanadyjską firmę LetsGetChecked za oferowanie szybkich testów w kierunku boreliozy. Powodem w sprawie jest amerykańska organizacja non-profit TruthCures. Prganizacja zarzuca w pozwie kanadyjskiej firmie, że jej szybkie testy diagnostyczne w kierunku boreliozy są nie tylko nieskuteczne, ale całkowicie bezużyteczne i sprzedawane za pomocą oszukańczych i wprowadzających w błąd praktyk marketingowych.

Czy w handlu znajdują się inne, wiarygodne szybkie testy w tym kierunku? W chwili obecnej według wytycznych IDSA za wiarygodne uznaje się dwa podstawowe testy wykrywające boreliozę i żaden z nich nie jest testem błyskawicznym. Żaden znajdujący się obecnie w handlu błyskawiczny test nie ma wartości diagnostycznej. Na razie są prowadzone prace w tym kierunku, ale żadna z nowych metod nie została jeszcze wprowadzona do użytku.

 

truthcures.org

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *