Pathogens zaprasza do zamieszczania artykułów nt. powiązań chorób psychicznych z zakażeniami

Mem - para leżąca na trawie i wyznająca sobie "tylko ty i ja", a pod spodem kleszcz dopowiadający "i ja" oraz komar - "i my!"

Pathogens zaprasza do zamieszczania artykułów nt. powiązań chorób psychicznych z zakażeniami

Nowe wydanie Pathogens: Chociaż tysiące artykułów wykazało już związek przyczynowy między drobnoustrojami a chorobami psychicznymi, w tym setki z chorobami przenoszonymi przez kleszcze, potrzebne są dalsze badania w tej dziedzinie.”

W liście do autorów edytorzy piszą m.in.: „przyczyna chorób psychicznych była przedmiotem wielkiej debaty. Kiła zwróciła uwagę na rolę infekcji wywołujących choroby psychiczne, dopóki nie została lepiej kontrolowana przez penicylinę. Obecnie powszechnie uznaje się, że większość chorób psychicznych jest spowodowana interakcją istniejących wcześniej uwarunkowań genetycznych lub innych podatności na czynniki środowiskowe. Może istnieć wiele czynników wyzwalających, a infekcje i związane z nimi reakcje immunologiczne są istotnym czynnikiem. Przewlekłe i ukryte infekcje, w tym choroby weneryczne, wirusy i choroby przenoszone przez wektory, są szczególnie uznawane za powodujące choroby psychiczne. Niektóre z tych infekcji to złożone infekcje interaktywne; inne to przewlekłe, nawracające infekcje lub wcześniejsze infekcje powodujące resztkową dysfunkcję. Wiele z tych infekcji wiąże się z objawami wielonarządowymi i wielochorobowością. Chociaż tysiące artykułów wykazało już związek przyczynowy między drobnoustrojami a chorobami psychicznymi, w tym setki z chorobami przenoszonymi przez kleszcze, potrzebne są dalsze badania w tej dziedzinie.”

 

Zdjęcie – internet

mdpi/pathogens

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *