Skandal i oszustwo: mundury amerykańskich żołnierzy nie były impregnowane przeciwko kleszczom

Amerykański żołnierz leżący na żwirowym podłożu pod krzakiem, celujący w nieznany cel poza horyzontem

Skandal i oszustwo: mundury amerykańskich żołnierzy nie były impregnowane przeciwko kleszczom

Skandal związany z dostawami dla amerykańskiej armii. Mundury dla milionów żołnierzy nie były odpowiednio impregnowane. Zajmująca się tym firma prawdopodobnie zdefraudowała nawet 63 miliony dolarów.


Wygląda na to, że firma trudniąca się impregnacją mundurów amerykańskiej armii, postanowiła ułatwić sobie zarabianie i fałszowała testy mundurów (pod kątem skuteczności środków odstraszających owady oraz pajęczaki). Fałszowała również dokumenty dotyczące kontraktów federalnych. Firma Insect Shield LLC, bo o niej mowa, prawdopodobnie w ten sposób dopuściła się oszustwa na kwotę ponad 63 milionów dolarów.

Oszustwo dotyczyło 430 dostaw mundurów bojowych, które na przestrzeni lat mogły mieć wpływ na miliony żołnierzy. Począwszy od 2012 roku armia stosuje mundury nasączane permetryną. W ten sposób chroni się żołnierzy przed chorobami przenoszonymi przez owady i pajęczaki – takimi jak malaria, wirus Zachodniego Nilu, borelioza i wirus Zika. Tymczasem Insect Shields LLC od 2015 nasączała mundury substancjami, które nie były zakontraktowaną przez armię permetryną ani nie miały właściwych stężeń.

Oskarżenie wpłynęło, sprawa jest w toku.

taskandpurpose.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *