Nabór ochotniczek do badania nad wpływem boreliozy na ciążę

Grafika przedstawiająca zarys płodu w macicy, połączonego z łożyskiem narysowaną w uproszczeniu pępowiną. Grafika na czarnym tle, jasnoniebieska, połączenie z łożyskiem zaznaczone jest na czerwono.

Nabór ochotniczek do badania nad wpływem boreliozy na ciążę

National Children’s Hospital od miesiąca prowadzi nabór ochotniczek  do badania nad wpływem boreliozy na ciążę.

 Szpital poszukuje ciężarnych ochotniczek do udziału w płatnym badaniu. Badanie to ma na celu poznanie i opisanie długoterminowych skutków na rozwój dzieci, które były narażone na boreliozę w czasie ciąży.

Szpital poszukuje do badania osób, które w obecnej ciąży mają zdiagnozowaną boreliozę, osób z zespołem boreliozy po leczeniu (PTLDS) w ciągu 3 lat (jak rozumiem – wstecz, ale mogę się mylić) od obecnej ciąży.

Ochotniczki mają monitorować przebieg ciąży i rozwój neurorozwojowy ich dzieci do 18. miesiąca życia. Badanie obejmuje prócz ankiet jedno badanie MRI i USG płodu, jedno badanie MRI i USG niemowlęcia, dwie osobiste oceny neurologiczne i trzy pobrania krwi (dwa razy od ochotniczki i raz od dziecka).

Dzieci będą na bieżąco konsultowane neurologicznie. Ponadto ochotniczki zostaną wynagrodzone za poświęcony czas przy każdej wizycie.

Zdjęcie Raman Oza z Pixabay

 

obgyn.onlinelibrary.wiley.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *