Rynek boreliozy – firmy farmaceutyczne są zainteresowane wspieraniem diagnostyki

logo emergen research

Rynek boreliozy 2023 – firmy farmaceutyczne są zainteresowane wspieraniem diagnostyki

W 2023 roku rynek leków na boreliozę osiągnie 1826 MILIONÓW DOLARÓW, również w segmencie leczenia zwierząt.

W raporcie Emergen Research czytamy, że częstość występowania boreliozy u małych zwierząt znacznie wzrosła. Bardzo potrzebne są wysiłki diagnostyczne i terapeutyczne, zwłaszcza u psów. Co istotne, wzrost liczby posiadanych zwierząt domowych poszerzy możliwości największych firm na rynku.

Dalej czytamy, że prawdopodobnie segment leków odnotuje największy wzrost przychodów. Wynika to z tego, że – jak czytamy w raporcie – większość przypadków wczesnej boreliozy można skutecznie leczyć za pomocą doustnych antybiotyków podawanych przez 28 dni, takich jak doksycyklina lub amoksycylina.

W 2022 największy udział w przychodach miał rynek w Ameryce Północnej. Stosowanie odstraszaczy i wzrost świadomości zagrożenia boreliozą niestety nie wpływa na roczną liczbę zakażeń.

Ponadto mamy trzecią fazę prac nad szczepionką (Pfizer i Valneva).

W raporcie mamy też informację o tym, że firmy farmaceutyczne chcą inwestować w rozwój placówek opieki zdrowotnej i procedur diagnostycznych. Zamierzają też postawić na badania spektroskopowe, ponieważ – cytat – większa dokładność badań spektroskopowych może usprawnić procedury diagnostyczne boreliozy. I dalej czytamy – testy spektroskopii Ramana u ludzi mogą znacznie skrócić czas wymagany do przeprowadzenia badania, zwiększyć precyzję diagnozy, zmniejszyć koszty postawienia diagnozy i poprawić ogólny stan zdrowia poprzez wcześniejsze rozpoznanie choroby.

 

Zdjęcie jusminmari z Pixabay

globenewswire.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *