Dochodzenie w sprawie śmierci Amélie Champagne

Dochodzenie w sprawie śmierci Amélie Champagne

O śmierci Amélie Champagne było już głośno. Młoda kobieta chorowała na boreliozę i bezskuteczna walka z chorobą doprowadziła ją do samobójczej śmierci.

Ojciec Amélie Champagne postanowił zrobić wszystko, by wyjaśnić, jak to się mogło stać, że osoba chora, z licznymi objawami, pozostała bez  opieki w systemie zdrowotnym.

Trwa dochodzenie. Prowadzone jest przez koronera, Julie-Kim Godin. Jak na razie z dochodzenia wiemy, że badania medyczne nad boreliozą były w momencie śmierci kobiety – cytat z artykułu – „wciąż w powijakach, mimo że liczba przypadków stale rośnie”.

W toku dochodzenia przesłuchano m.in. dyrektora ds. zdrowia publicznego w Quebecu, Luca Boileau, który zeznał, że nadal potrzebna jest większa wiedza specjalistyczna i że niewielu lekarzy zajmuje się konkretnie leczeniem i wyleczeniem.

Ostatnim przesłuchiwanym świadkiem był minister spraw społecznych Kanady Lionel Carmant. Udzielił on wyjaśnień dotyczących planu rozszerzenia i wzmocnienia zapobiegania samobójstwom w Quebecu, ale – niestety – nie podał harmonogramu prac nad tym programem.

Ostateczny raport koronera ma być opublikowany w tym roku.

Poprzedni wpis na ten temat TU.
montreal.ctvnews.ca

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *